O fundacji

Misja

Priorytetem dla LYNX Fundacji Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego są: ochrona środowiska, ochrona zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt – ex situ i in situ, działalność promująca wiedzę o faunie i florze oraz działalność na rzecz rozwoju Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wsparcie

Swoim działaniem chcemy wspierać  zagrożone gatunki zwierząt żyjące na całym świecie, choć najbliższy naszym sercom jest dobrostan zwierząt zamieszkujących Gdański Ogród Zoologiczny.

Edukacja

Czy wszyscy mamy wpływ na to jak wygląda świat wokół nas? Tak, jak najbardziej! Nasza wiedza i decyzje mogą okazać się ratunkiem dla ginących gatunków zwierząt. Dlatego realizując nasze projekty chcemy edukować, podnosić świadomość ekologiczną oraz promować wiedzę na temat zagrożonych gatunków i możliwości ich ochrony. To ważne, żeby wiedzieć!

Izabela Szopińska – Prezes
Dagmara Styfi – Wiceprezes